Slanský cyklomaratón  |  Šarišský cyklomaratón  |  Cyklotrasy  |  Triximobil  |  Fotogaléria  |  Fórum
Domaša 2013 [čítaj dalej...]
Domaša 2013

Na nedeľu bola dobrá predpoveď počasia a nové ráno to len potvrdilo, no aj napriek tomu sa nás zišlo len 8 statočných. Trasa je už viac menej klasická, ale aj tohto roku sme zaradili novy úsek.

Po akademickej desaťminútovke pre omeškancov sme si to cez Šebastovú namierili do Podhradíka kde sme vošli do terénu a cez Borovnik sme zišli k Tajchu, tu sme sa trochu občerstvili a asfaltkou sme cez Pavlovce zišli do Podlipnikov a Medzianok odkliať sme poľnou cestou prešli do Hanušoviec s krátkou zastávkou na fotečku.

V Hanušovciach sme to strihli cez brod a tentoraz po asfalte pokračovali až do Remenín, odkiaľ sme pokračovali lesnou cestou a pomedzi Strednú a Kunovu horu sme vyšli na hrebeň.

Pokračovali sme po lukách a prešli okolo bývalého majera na kótu 489 a potom už len zjazdovali po lukách s peknými výhľadmi na Dobru len ja som si ešte odskočil na Bučky po kešku a lesné jahody.

Na Dobrej sme posedeli v reštike doplnili kalórie a tekutiny spravili fotečku a pobrali sa domov.

Išli sme po ceste cez Detrík no v Hanušovciach, keď som chcel sfotiť prejazd cez brod som zistil, že som nechal foťak za Detríkom pri ceste keď som menil baterku v mobile, tak som sa otočil a dal si Detrik ešte dva krát cvične. Foťak ma počkal, tak som sa spokojný vracal späť do Hanušoviec, kde som dal keksík a kofolu a po hlavnej ceste pokračoval do Prešova. Na oblohe sa síce riadne mračilo ale našťastie nezapršalo a ja som v pohode došiel sám domov.

Lubo (30.09.2013)

Administrácia | © LuHo, 2005-2007